Sierpień

Ogród w sierpniu

Trawniki

W tym miesiącu kończymy dokarmianie trawnika. Dalsze przedłużenie dokarmiania darni może  przyczyniać się do osłabienia możliwości jej zimowania. W konsekwencji spowoduje to trudności w jej regeneracji wiosną. Po raz ostatni możemy więc zastosować NAWÓZ KOLOROWY TARGET do traw-ników.

Iglaki i liściaste

W sierpniu przycinamy żywopłoty iglaste, a szczególnie żywotniki. Pamiętajmy, że jeśli rośliny te nie będą cięte już od wczesnej młodości, nie będą miały gałęzi w dolnej części. Jest to miesiąc, w którym kończymy cięcie roślin iglastych. Jest to również dobry moment na sadzenie nowych krzewów iglastych oraz prze-sadzanie starych. Zarówno w jednym jak i w drugim przypadku warto do podłoża dodać odżywki TERRA COTTEM. W ten sposób ułatwimy przyjęcie się roślin oraz zapewnimy im odpowiedni wzrost i rozwój w najbliższych miesiącach. Więcej informacji o stosowaniu tego preparatu możemy przeczytać w naszych poradnikach z serii „Krok po kroku”.

Kwitnące

Koniec sierpnia jest najlepszym miesiącem do posadzenia piwonii. Także przesadzanie tych roślin w tym okresie nie wpływa ujemnie na kwitnienie w następnym roku, a rośliny zdążą się dobrze zakorzenić w nowym miejscu przed nastaniem zimy. Pamiętajmy aby rośliny odmłodzić i zmienić im miejsce po 5-6 latach przebywania na tym samym stanowisku.

W sierpniu sadzimy rozsadę roślin dwuletnich: bratków, niezapominajek, malw, dzwonków ogrodowych, stokrotek. Na początku tego miesiąca powinniśmy wysadzić zimowity oraz lilie przebiśniegi i krokusy. Pod koniec miesiąca sadzimy narcyzy.

Dużo uwagi musimy tymczasem poświecić roślinom rosnącym na tarasach i balkonach. Koniecznie musimy chronić je przed wyschnięciem. Jest to szczególnie ważne jeżeli zamierzamy wyjechać na urlop. Najlepszym rozwiązaniem jest dodanie do podłoża odżywki TERRA COTTEM, która na dłuższy czas zatrzymuje wilgoć w glebie.

Drzewa i krzewy owocowe

Po zbiorach przycinamy gałęzie wiśni i czereśni usuwając przy tym odcinki chore i uszkodzone. Tniemy również porzeczki, maliny i agrest a jeżynom skracamy pędy boczne.

Pod koniec sierpnia, o ile zachodzi taka potrzeba, możemy ciąć orzech włoski.